Şeyma ÜnalUzman Klinik Psikolog

Şeyma Ünal
Şeyma Ünal Kimdir?

91’de İstanbul’da doğdu. Liseyi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında tamamladı. Üç yıl anaokulu öğretmenliği yaptı. Üniversite hayatına Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarı bursu kazanarak başladı. Bitirme tezini “Çocukluk çağı travmalarının başa çıkma tutumları ile İlişkisi” başlıklı çalışmasıyla poster bildiri olarak II. Ulusal psikoloji sempozyumunda sundu. Arel Üniversitesinde Klinik Psikoloji üzerine uzmanlık yapmaktadır. Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) ve İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı, Nöropsikoloji Laboratuvarında stajlarını tamamladı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve İstanbul Üniversitesi Psikoloji kulübüyle otizmli çocuklara yönelik, sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.
Marmara Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Polikliniğinde nörolojik hastaların nöropsikolojik muayene ve değerlendirme testlerini yaptı.
Gelişim testleri, zeka testleri, nöropsikolojik testler ve kişilik testlerine dair eğitimlerini tamamladı.
Biruni Üniversitesinden Oyun Terapisi eğitimi aldı.
Çift ve evlilik terapisi ve Cinsel terapi eğitimlerini, Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB)’nde tamamladı.
Psikoterapi Enstitüsü’nde, Sağlıklı ve kalıcı kilo vermeye yönelik psikoterapi workshopuna katıldı.
İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü ve İstanbul Tıp Fakültesi Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalının düzenlediği Psiko-onkoloji kursuna katıldı.
Dr. Mehmet Z. Sungur’dan, Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies – EABCT)’nin eğitim standartlarına göre düzenlenen “Kognitif ve Davranış Terapileri” kursuna devam etmektedir.
Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü olarak psikolojik danışmanlık/psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.
Cse Aile Danışmanlık bünyesinde yarı zamanlı psikolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.
Türkiye Nöropsikoloji Derneği ve Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği üyesidir.

Şeyma Ünal'dan Randevu Alın!
Ağustos 2019
PtsSalÇarPerCumCtsPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Sorularınız mı Var?

Bir cevap yazın

WHATSAPP İLETİŞİM