Grup Danışmanlık

Ruh sağlığı hastalıklarından daha çok ön planda görülen Grup danışmanlık psikolojik alanlarda olumlu etkiler bırakmaktadır. Grup oturumları şeklinde değerlendirilen ve uzmanlar tarafından toplu şekilde seansları yapılan grup danışmanlıklarında düzenli seanslar verilmektedir.

Terapist eşliğinde yapılan grup danışmanlığında bulunan kişilerin;

  • Duygular
  • Düşünceler
  • Fikirler
  • Beklentiler
  • Kişilerin farkındalık yaratarak sağladıkları durumların paylaşılması ile sağlanmaktadır. Bu durumda öze güven tamamlaması ve paylaşma güdüsü her zaman olumlu şekilde dönüş yapmaktadır.

Grup Danışmanlığı Hizmetleri Ve Beklentiler

Grup danışmanlığında ilk olarak kişilerin belli bir tema şeklinde işlem yapması ile oluşmaktadır. Grup üyeleri de bu alanda tema hakkında fikirlerini net bir şekilde belirtmektedir. Grup danışmanlığı hizmetleri kişilerin öz güven sorununu çözmesi ile oluşabilecek etkileri de;

  • Strese karşı güçlü durabilme
  • Kaygı olmasına çözüm ya da kaygıyı önleme
  • Çekingenlik durumlarında özgüvenli durma şeklinde giderek daha rahatlama sağlanmaktadır.

Aynı zamanda grup etkinliklerini de sıklıkla yapan grup danışmanlarında bulunan terapistler sosyal aktiviteler ile de yenilikler açık olma güdüsünü ortaya çıkarmaktadır.

Psikolojik alanda destek şeklinde de bilinen grup danışmanlığında yaş sınırı bulunmamaktadır. Çünkü öz güven eksikliği tamamlamada kişiler küçük yaştan itibaren gelişimlerini tamamlamaya başlamaktadır.  Psikolojik danışman grup şeklinde kişilere ne az 3 hafta ile başlayarak hizmet vermektedir.  Uzmanlarında da katılığı grup etkinliklerinde kişiler üzerinde oluşan etkiler daha çok ön planda bulunmaktadır. Bu nedenle en doğru çözüm odağı da sağlanan etkinliklerin sonuçları ile farklı yollar da denenebilmektedir.

Bireysel danışmanlık ile de iç içe olan grup danışmanlıklarından birebir görüşme de sağlanabilmektedir. Bu durumda kişilerin ruh sağlığı gelişimi de gözden geçirilerek yeni sonuçlar almaya başlanabilmektedir. Aynı zamanda grup danışmanlığı bireysel danışmanlık hizmetlerinden daha uygun fiyatlarda sağlanmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek için