Evlilik Ve Çift Danışmanlığı

Siz ve eşiniz arasında daha sık salgınlar olabilir. Ya da sürekli ve tahriş edici yapışkan problemler gerginliği ve kırgınlığı artırır. İlişki sorunları ile başa çıkmak, birbirinden kaçınmak veya duygusal ya da fiziksel zarara neden olan düşmanca kelimeler ya da eylemler kullanmakta çok başarılı olmamışsanız, profesyonel tavsiyeler işe yarayabilir. Bunun için de en çok yardımcı olacak etken evlilik ve çift danışmanlığı almaktır.

Uyku veya cinsel problemler, aşırı ruh halleri veya memnuniyetsizlik, yalnızlık, keder veya başarısızlık da bir şeyin yanlış olduğunu gösterebilir. Çift danışmanlığı temeldeki problemleri keşfedebilir.

Aşağıdakileri içeren ilişkinizi etkileyebilecek dış faktörler olabilir:

  • Bir çocuğun doğumu veya evlat edinilmesi
  • Adım Ebeveyn
  • Kısırlık
  • Kronik hastalık veya sakatlık
  • Madde bağımlılığı
  • Aldatma
  • Finansal sorunlar
  • Kariyer izlenimi

Profesyonel danışmanlık, bu geçiş veya stres dönemleriyle baş edebilmek için stratejileri öğrenmenize yardımcı olabilir.

İlişkinizi Kurtarın: Bir Terapist Bulun

Evliliğinizde veya ilişkinizde sorunlar olduğunu ve bunlar ile başa çıkamayacağınızı düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bir profesyonelden destek almanız gerekir. Yeryüzündeki her çiftin yaşayabileceği sorunlar önlem alınmadığı takdirde bir çığ misali büyüyerek ilişkinin yara almasına hatta sonlanmasına kadar gidebiliyor. Eğer karşınızdaki insanı kaybetmek istemiyor ancak yinede işler yolunda değilse hiç bişey için geç olmadığını hatırlayın ve ilişkinizi kurtarmak adına bir terapist bulun.

Terapiden Ne Beklenebilir?

Belkide ilişkinizi kurtarabilmek adına son çare olarak başvurduğunuz terapist ve uygulayacağı terapilerden beklentiniz, sizin ilişkinizin geleceğine olan inancınız ile doğru orantılıdır. Yani siz ilişkinizin geleceği olacağını düşünüyor ve buna inanıyorsanız terapist uzman’da buna göre bir yol haritası çıkaracak, ilişkinizi kurtarabilmek veya sorunları aşmanız için ciddi çabalar sarfedecektir.

Bir diğer hususta, siz eğer zaten kafanızda bitmiş olan bir ilişki veya evlilik için terapi görmek istiyorsanız bunun pek sağlıklı bir işlem olduğu söylenemez. Ne var ki, her şey insanın aklında başlar ve orada son bulur. Her şeyden önce siz kendiniz ilişkinize çift el ile sarılmalı ve terapilerle de bunu pekiştirmelisiniz.

Bizimle iletişime geçmek için