Çengelköy Eğitim Danışmanlığı

Çengelköy Eğitim Danışmanlığı, kişinin istenilen ya da ihtiyaç duyulan belli bir alanda performansını arttıran danışmanlık türüdür. Öğrenciler de çoğu zaman motivasyon düşüklüğü gibi problemlerle karşı karşıya kalıyor. Bu gibi durumlarda Çengelköy Eğitim Danışmanlığı devreye giriyor. Herkesin kendi ait potansiyelinin ortaya çıkarılması, sınavda başarılı olunması, derste daha iyi odaklama yapılabilmesi, dikkat dağınıklığı ve bozukluğu gibi olumsuzlukların önüne geçilmesi adına Çengelköy Eğitim Danışmanı desteği alınabilir.

Öğrenciler çoğu zaman kendilerini tanıyamıyor. Kendi güçlü yanlarını fark etmek pek mümkün olmuyor ya da kişi bunun geç farkına varıyor. Yeteneklerini keşfetmesi ve kendilerine hedef koyabilmeleri için bir destek arayışına giriyorlar. Eylem planı ve yol haritası yapacak danışmanlar, eğitim alanında kişinin özel hedef ve kişiliğine göre planlama hazırlıyor. Etik değerler ve gizlilik çerçevesinde yapılan çalışmalar sayesinde kişinin başarılı olması hedefleniyor.

Çengelköy Eğitim Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Çengelköy Eğitim Danışmanlığı ile amaç, öğrenciyi ya da bir bireyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içerisinde yaşadığı zorluklar karşısında baş etmesini sağlamaktır. Bir eğitim danışmanı her zaman danışanı için doğru hamleler yapar. Öğrencinin hedefe ulaşmasını destekler, öğrenme motivasyonunu arttırır ve kişinin akademik çabalarının sonuca ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda öğrencilerin ihtiyaç duyduğu becerilerinin gelişmesini destekler. Bu sayede öğrenciler okul başarısını arttırır, zamanı önceliklerine göre kullanmayı öğrenir, kendine uygun hedefler belirler. Ayrıca öğrenci, eğitim koçu sayesinde etkin çalışmayı öğrenir, kendine bir plan yapar ve hedef koyar, kendine güveni de aynı oranda gelişir. Çünkü bireyler başarılı olmak ve hayallerini gerçekleştirmek adına açık ve olabilir hedefler belirlemeli, bir çalışma planı hazırlamalıdır. Çengelköy Eğitim Danışmanlığı sayesinde hedef doğru seçilir ve başarıya bir adım daha atılmış olur.

Eğitim Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

Eğitim danışmanlığı, bireyin yalnızca ders ve okul yaşantısıyla ilgilenmez. Çünkü bir öğrencinin tüm hayatı ders çalışmaktan ibaret değildir. Eğitim danışmanları, aynı zamanda öğrencilerin hem okul yaşamını hem de hayatının diğer alanlarını düzenlemesini sağlar. Böylece öğrencinin içsel dünyasında farkındalığı da artar. Okul ve ders başarısının yanı sıra sosyal başarısı da artmış olur.

Eğitim danışmanlığının başlıca faydaları aşağıdaki gibidir;
• Öğrencilerin kendini tanımasını ve yönetebilmesini sağlamak,
• Öğrencilerin kendilerine doğru ve uygun hedefleri seçmesini sağlamak,
• Belirlenen hedeflere doğru strateji geliştirilmesini sağlamak,
• Etkin çalışma yöntemleri öğretmek,
• Öğrencinin düşünce kalıplarını zenginleştirmek ve önüne seçenek koymak,
• İhtiyaç ve isteklerin doğru belirlenmesini sağlamak,
• Ders çalışma performansını arttırmak,
• Özgüven arttırmak,
• Sinirlilik ve ani tepki verme sorunlarının önüne geçmek,
• Motivasyon ve konsantrasyonu arttırmak,
• Dikkat dağınıklığının önüne geçmek,
• Sınav kaygısını kontrol altına almayı sağlamak,
• Derslerde öğrenme performansını arttırmak,
• Öğrencinin düzenli ders çalışıp, disipline olmasını sağlamak,
• Problem çözme, sistemli çalışma ve akademik başarı sağlama gibi durumları desteklemek.

Üsküdar Eğitim Danışmanlığı

Üsküdar eğitim danışmanlığı kurumları bünyesinde öğrencilerin gelecekleri, devam eden eğitim-öğretim hayatları hakkında çeşitli yönlendirmeler hakkında kurumsal veya bireysel pek çok değerlendirme yapılmaktadır. Eğitim danışmanlığı, çoğunlukla özel eğitim kurumları tarafından verilen bir hizmettir. Genellikle özel okullarda, etüt merkezlerinde ve dersanelerde; bu kurumların öğrencilerini yönlendirmek ve onlara doğru bir yol çizmeleri konusunda yardımcı olmakla yükümlü eğitim danışmanları bulunmaktadır. Özel CSE Aile Danışmanlık Merkezi olarak bizler de öğrencilerimize eğitim danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Tek yapmanız gereken kurumumuz ile iletişime geçerek randevu talep etmektir.WHATSAPP İLETİŞİM