Bireysel-Danışmanlık

Bireyler için gelişim alanında daha iyi hissetmeleri ya da davranış kontrolü yapmak içi değerlendirdikleri bireysel danışmanlık alanında psikolojik destek olarak bilinmektedir.  Bu alanda bireysel danışmanlık durumlarından yardım almak isteyen kişiler, bu işte uzman olarak çalışma ve birebir görüşme sonrasında sağlanmaktadır.

Kişilerin karşılaştıkları problemlere ve üstesinden gelemediği konularda psikolojik destek alarak devam etmesi bireysel danışmanlık alanında olumlu sonuçlara yol açmaktadır.  Bu durum belirli zamanlar olarak bazen hastalık bazen de psikolojik destek şeklinde önerilmektedir.

Psikolojik sorunlar, aynı zamanda kronik ya da kötü huylu hastalıklarında başlangıçlarına yol açabilmektedir. Bu anlamda psikolojik danışmanlık düzenli ve doğru amaçlı sağlandığında hem avantajlı hem de huzurlu olarak kişilerde etki bırakmaktadır. Kötü hastalık belirtilerinde ya da hastalıkların başlangıcında bireysel danışmanlık ile hastalığı kabul etme ve onunla ben başa çıkma şeklinde uygulanabilmektedir. Bu yüzden de kişiler düzenli olarak bireysel danışmanlık seanslarında bulunmaktadır.

Bireysel Danışmanlığı Etkileri

Kişilik yapısı ile alakalı olarak zayıf bünye ya da güçlü durumların tümünde bireysel danışmanlık işlevleri söz konusu olabilmektedir. Çünkü yaşanabilecek ağır durumlar ya da psikolojik çöküntüler bireysel danışmanlık ile kabul edilmektedir. Böylece kişi günlük yaşantısında daha kolay olarak alışma ve başa çıkma yöntemlerini de uygulayabilmektedir.

Bu konularda< bireysel danışmanlık hizmetleri almak isteyen kişiler genellikle;

  • Yas dönemi
  • Boşanma
  • Ağır travmalar gibi zorlu alanlarda destek olarak tercih edilmektedir.

Sonuç olarak alınan destek kişi tarafından uygulanan yöntemler ile bireysel danışmanlık ya da psikolojik destek amacına ulaşmaktadır. Kişinin her durumda kendi karar vermesi ve bu durumda da mutlu olması bireysel danışmanlık hizmetlerinin yöntemlerini daha da belirgin şekilde desteklemektedir. Bu alanda uzman kişiler belirli seans aralığı ile kişilerle birebir görüşerek doğru sonucu alabilmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için